Prawdopodobnie będzie z tego jakaś mini seria, nie wiem jeszcze. Niemniej mam zamiar przedstawić w kilku najbliższych wpisach interesujące (przynajmniej dla mnie) kanały na YouTube. Postaram się je podzielić jakoś tematycznie, aby każdy względnie mógł znaleźć coś dla siebie. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia – w komentarzach zapraszam do wymienienia się poglądami. Dzięki temu może wzajemnie odkryjemy jakiś ciekawy, dotąd nieznany kontent w który wsiąkniemy na dłużej. Dziś najlepsze kanały o grach.


>>> TVGRYpl

TVGRYpl to największa telewizja internetowa o grach w Polsce. Jest to spora część serwisu GRY-OnLine.pl obok m.in. wspomnianego niedawno przeze mnie gameplay.pl, samego portalu GOL-a, oraz kilku innych pomniejszych. Większość materiałów Video zamieszczają na swojej stronie, lecz od jakiegoś spora część ląduje także na kanale na YouTube. Starają się podejść do gier bardziej w sposób merytoryczny, bliżej im do publicystyki growej, zastanowieniu się nad problematyką, kwestiami technicznymi czy w końcu szeroko rozumianą otoczką popkulturową związaną z grami Video.


>>> Quaz

Quaz specjalizuje się w recenzjach. Swoje korzenie zawdzięcza pokrytemu już grubą warstwą kurzu serwisowi Gaminator.tv, gdzie tworzył podobne materiały wideo. Po rozstaniu się ze stroną i po kilku mniejszych zawirowaniach osiadł się na stałe na YouTube. Od niedawna poświęcił się temu na tyle, że stało się to jego głównym źródłem dochodu za sprawą patronite, gdzie to widzowie mogą wspierać swoich ulubionych twórców finansowo. W swoich materiałach przemyca dużą dawkę humoru, nie tracąc przy tym najważniejszego – dobrego i bogatego przekazu. Od jakiegoś czasu także recenzent sprzętu do grania.


>>> Arhn.eu

Arhn.eu to nie tylko kanał na YouTube – to także ogromne forum wszelkich przejawów retrogrania w każdej możliwej formie. Od starych konsol, po gry (wiadomo), aż do niezwykle ważnej warstwy wiedzy historycznej w tej dziedzinie. Główną twarzą serwisu jest Dark Archon, którego unikalny głos ściśle kojarzy się z materiałami wideo z tej stajni. Serwis to jednak także wiele innych osób, charytatywnie dbających, by jak najwięcej informacji o zamierzchłym graniu, przetrwało jak najdłużej. Od jakiegoś czasu także jest możliwość wspierania serwisu przez patronów.